Dovolená se psem

Jak a kde zařídit dovolenou tak, abyste si ji užili Vy i Váš čtyřnohý mazlíček? Jednoduše… Přečtěte si pár rad a tipů, díky kterým se Vám bude vše lépe plánovat.  

Můj pes nikdy nebude smět do bytu. Bude mít venku boudu a neexistuje, abych po něm pořád jen uklízela a čistila koberce“…. Po dvou pohledech do těch radostných očí při vítání a vzápětí do těch smutných psích očiček, které na mě koukají, když za sebou chci zavřít dveře: „No dobře, tak do baráku smí, ale bude mít svůj pelech a NIKDY nebude smět do postele! Jen přes mou mrtvolu!!

V tomhle předsevzetí už bývají pánové i paničky trochu tvrdší. Však taky jo – jsou to přeci šéfové smečky. Hlavy rodiny. Tak to by bylo, aby sami porušovali svá pravidla…

U někoho to trvá třeba i TÝDEN, než jeho čtyřnohý miláček, který ho má už po prvních pár hodinách omotaného kolem prstu, smí ohřát pacičku pod pánečkovou peřinkou. Ale většinou přijde doba, kdy už si noc bez toho smotaného klubíčka v případě menších psů, nebo toho slintajícího hovada – tím rozumějte psa a ne partnera – v případě větších plemen, nedokážeme ani představit.

A tak nastává otázka: Co dovolená? Kam pojedeme? Co s Azorem/Maxíkem/Žofinkou?

Jako neexistuje ideální a dokonalá dovolená, která by vyhovovala všem lidem, asi neexistuje ani dovolená, která by vyhovovala všem pejskům. Ne nadarmo se však říká: „Jaký pán, takový pes“, a tak věřte, že pokud vyberete dovolenou snů pro sebe, pravděpodobně bude spokojený i Váš Bobísek. Problém může nastat, pokud je Vaše dovolená snů v 5ti hvězdičkovém hotelu uprostřed Karibiku. Přeprava by se asi nelíbila pejskovi a pobyt pejska by se asi nelíbil managementu daného ubytovacího komplexu, ani paničkám, kterým by Maxík očůrával jejich Louis Vuitonky na pláži..

Co chce Váš pes? Chce být s Vámi. Nic víc, nic míň. Ať zvolíte poznávací trip, aktivní dovolenou plnou pohybu – například treking, kola, lyže, surfing – pro všechny tyto typy dovolené je ideální OBYTNÝ VŮZ. A Vašemu pejskovi se v obytném voze bude také líbit (pokud Vás mazlíček není zrovna Maxipes Fík), jelikož bude s Vámi. A nejen to – bude s Vámi pořád a hodně blízko. Co víc by si on mohl přát?

V naší půjčovně KaraOne.cz nemáme s přepravou psů sebemenší problém. Měli jsme klienty, kteří si pravidelně půjčovali obytné vozy a jezdili i se 3 psy na výstavy po Evropě. Jelikož se jednalo o větší plemena, přepravovali je v klecích v garáži v zadní části vozu, která je dvířky propojitelná s obytnou částí vozu, takže psi byli stále v kontaktu s páníčky. A jak sami majitelé říkali – to je pro ně větší komfort, než když jezdili v kufru osobního auta.

My sami jezdíme s naším Asterixem (JRT) na všechny dovolené. Na letních dovolených s námi tráví 24 hodin denně a absolvuje všechny kolo i pěšo výlety, trochu jinak je to na zimních dovolených, jelikož pořád nemůžeme sehnat přeskáče, které by Átovi padly a mohl s námi i lyžovat. Ale ani malinko mu to nevadí. Vyřádí se na sněhu ráno a pak může celý den odpočívat ve vyhřátém autíčku a čekat na ten slastný okamžik, kdy nám bude dělat večerního baviče a držet nás v bdělosti po náročném dni.

Dovolená se psem

Udělejte tedy jednou něco pro svého Punťu a vyražte na rodinnou dovolenou. A když rodina, tak všichni spolu.

Rádi Vám s plánováním Vaší dovolené pomůžeme – máme zkušenosti a známe i místa, kde mají pejsky stejně rádi, jako je máte vy, nebo my. Například: Golf club Brandlhof je velmi přátelský k pejskům – nabízí dokonce speciální vozíky, ve kterých své pejsky můžete vozit, dostanete od nich mimo stříšky proti slunci také misku s vodou i nějaký pamlsek. A to je jen ukázka, co vše s Vámi Váš čtyřnohý miláček může prožít… 

Pár rad a tipů v bodech na závěr

  • 1) Nezapomeňte vzít pejskovi pas s platným potvrzením o očkování
  • 2) Pokud cestujete mimo státy EU, mohli by po Vás vyžadovat speciální vyšetření a potvrzení pasu státní veterinární správou (ale většinou to nevědí ani celníci)
  • 3) Pokud víte, že je Váš pejsek trochu protivka na ostatní pesany, doporučujeme vzít delší vodítko, nebo provaz, kterým ho můžete přivázat u auta. Pokud může být na volno – je to značka ideál, ale pozor na vyhlášky jednotlivých států o volném pohybu psů
  • 4) I do obytného auta je vhodné vzít pejskovi minimálně 1 jeho pelíšek.
  • 5) Pokud budete v prostředí, o kterém nejste příliš přesvědčeni, že patřilo mezi nejhygieničtější, není od věci pejska po návratu odčervit. Já si takto plánuji tabletu většinou po dovolené…