Kam a kdy na hory?

Jak naplánovat zimní dovolenou tak, abychom měli záruku sněhu a jako přidanou hodnotu pěkné počasí? To lze jen těžko. My pro Vás máme tip, jak zajistit alespoň co největší pravděpodobnost…

Ať už jste vášnivými lyžaři, kteří ocení ranní manšestr, ale i odpolední ledové plotny a boule jsou pro Vás tou správnou výzvou, nebo jste dobrodruhové, kteří milují čerstvý prašánek a panenskou pláň mezi skalami, či jste jen rekreační lyžaři třeba i s malými dětmi… Vy všichni na horách potřebujete sníh a jistě k tomu oceníte pěkné počasí.

Jenže – jak plánovat zimní dovolenou dopředu a mít jistotu, že toto budeme mít? Křišťálová koule nám asi neporadí, a tak je třeba riskovat. Největší pravděpodobnost, že bude sníh, je v druhé polovině ledna a na začátku února. Proto spousta ubytovacích zařízení má v tomto období o dost vyšší sazby za ubytování, než v ostatních měsících. Jenže v lednu je naopak nejmenší šance, že si vychutnáte žejdlík piva, nebo Aperolek na lavičce s obličejem upřeným směrem ke slunci a vymetené modré obloze.

My pro Vás máme řešení! Jeďte na hory obytným vozem!

Spousta lidí si nedovede představit, nebo možná ani neví, že obytným vozem se dá krásně cestovat i v zimě. Správně připravený vůz Vás nejen doveze, kam potřebujete, ale také Vás zahřeje po celém dni na lyžích, uvaří Vám večeři, vychladí pivo, osprchuje Vás a uloží k slastnému spánku do Vašich vlastních peřin. No dobrá…. nejsme v 1043. díle StarTreku, takže to berme s rezervou. Samozřejmě budete muset trochu přiložit ruku k dílu, abyste tento komfort měli kompletní, ale vypít to pivo snad už zvládnete, ne?

Kam a kdy na lyže?

Zkrátka - pokud přemýšlíte kam a kdy za sněhem a jste limitovaní například jarními prázdninami, nebo termínem nahlášení dovolené v práci - výlet na hory obytným vozem by pro Vás byl příjemným řešením. Je totiž veliká pravděpodobnost, že NĚKDE sníh prostě bude. A výhoda obytného vozu je ta, že můžete jet KAMKOLIV. Existuje spousta serverů, nebo ještě lépe aplikací, které Vám poradí, kde jsou zrovna ty nejlepší sněhové podmínky i azurově modrá obloha. Protože hory mají svá vlastní pravidla pro počasí, je docela možné, že jen pár kilometrů od sebe – v jiném údolí – bude krásně slunečno a ve vedlejším bude chumelit 2 dny v kuse.

Obytným vozem můžete nejenom přejíždět za pěkným počasím z údolí do údolí, ale také třeba lovit ten nejčerstvější prašan. Jednoduše shrnuto – buďte trochu akční, zapomeňte na ten hotel, do kterého už jezdíte 15 let a ta paní na recepci Vám rok od roku přijde roztomilejší a roztomilejší – udělejte letos něco jinak a uvidíte, že zimní dovolenou v obytném voze si zamilujete Vy i Vaše děti. Jste víc v přírodě, venku, jste součástí okolí…

Navíc s sebou můžete vzít i svého čtyřnohého kámoše – bude Vám vděčný. Více o dovolené se psem se dočtete zde.

Fakta, rady a tipy v bodech na závěr

  • 1) Cena za zapůjčení obytného vozu je po celou zimu stejná. Neděláme rozdíl v období, kdy je větší pravděpodobnost sněhu. Dokonce v naší půjčovně KaraOne.cz nemáme přirážku ani během Vánočních svátků a Silvestra i přesto, že jsou tyto termíny hojně poptávané… Nebojte se, že Vám bude v obytném autě zima. Vůz je možno vytopit tak, že je v něm vedro k padnutí. Důležité je mít jen zásobu plynu (nebo nafty v případě naftového topení)
  • 2) V některých státech či střediscích není zakázáno kempovat přímo na parkovišti u vleku. A co není zakázáno, je dovoleno. Určitě je ale dobré si předem zjistit, kde to možné je a kde není. Ve většině středisek pak ale lze najít v blízkosti vleku stellplatz, nebo kemp. Koukněte do našich tipů na zájezdy – najdete tam kempy či parkplatzy, které jsou v těsné blízkosti vleků.
  • 3) Ať už budete chtít ušetřit zásobu vody (při kempování „na divoko“), nebo se jen pobavit, nezapomeňte plavky – většina středisek nabízí wellness služby, nebo alespoň bazén, ve kterém si nejen zablbnete a uvolníte se po lyžích, ale také pohodlně osprchujete z cizích zásob
  • 4) Neváhejte nás oslovit – poradíme Vám s plánováním zimní dovolené, případně jsme schopni zajistit vše na míru dle Vašich požadavků.

Místa, které jsme sami vyzkoušeli, oblíbili si je a s čistým svědomím a rádi Vám je doporučujeme:

1) Ritterkeller Kromplatz
Tento kemp s rodinnou pizzerií je přímo vedle skvělé sjezdovky na Kromplatzu. Ideální lyžování pro rodinu s dětmi i zdatnější lyžaře.

2) Mauterndorf
Městečko na Salzburgsku, které je v UNESCU je jedním z těch romantičtějších, především v období Vánoc. Kemp se nachází přímo pod krásně osvětleným hradem a v bezprostřední blízkosti vleku na Grosseck-Spiereck.

3) Samnaun
Tento kemp vedený mladými lidmi je ideální pro partu přátel vzhledem k příjemnému posezení v Aprés Ski. Ledová plocha pro bruslení, i skvělá dostupnost vleku (na lyžích od obytky až k vleku) zajistí pohodovou dovolenou plnou pěkných zážitků

Image 1